Strona główna / Nasze usługi / Fitness & zajęcia autorskie

Fitness & zajęcia autorskie

Fitness

 ZADZWOŃ I ZAPISZ SIĘ:

 +48 600 030 310  

 +48 42 256 87 87    

+48 42 650-009-00

 

Aktywność fizyczna jest niezbędna do zachowania zdrowia i odpowiedniej postawy ciała. Jednym ze sposobów na to, aby zadbać o dobrą kondycję są zajęcia fitness, które pozwalają wykonać trening poszczególnych partii ciała – w szczególności brzucha, ud, pośladków oraz ramion. Takie ćwiczenia przeznaczone są zarówno dla osób szczupłych, które chcą pozostać w dobrej formie i jedynie wymodelować ciało, jak i tych zmagających się z nadwagą, którym zależy na zmniejszeniu poziomu tkanki tłuszczowej. W zależności od stopnia zaawansowania ćwiczenia mogą obejmować proste czynności oraz nieco trudniejsze ruchy, nierzadko z wykorzystaniem specjalnych przyrządów. Fitness to szereg korzyści dla Twojego organizmu – likwiduje różnego rodzaju bóle, rozciąga i rozluźnia ciało, pozwala zrelaksować się a także pozbyć się różnych dolegliwości zdrowotnych.

Programy autorskie

 

Szkoła Pleców – profesjonalny Program Autorski Mariana Listkowskiego

Przedstawiamy autorski zestaw ćwiczeń i zachowań w życiu codziennym, który pozwala zabezpieczyć postawę ciała przed deformacją i rożnego rodzaju bólami. W szkole kształcone są zachowania, które chronią kręgosłup i jego układ mięśniowo–więzadłowo–stawowy oraz nerwowy przed nadmiernym obciążeniem.

Regularne ćwiczenia zapewniają przywrócenie odpowiedniego balansu napięcia, siły i elastyczności całego aparatu ruchu. Ćwiczenia są prowadzone i wykonywane w niskich pozycjach.

Głównym zamysłem tych zajęć jest profilaktyka i łagodzenie bólu ciała – prowadzi je Marian Listkowski.

Stretching – Program Autorski Mariana Listkowskiego

Zajęcia w tym programie poświęcone rozciąganiu wszystkich partii mięśni ciała. Dzięki takim ćwiczeniom Twoje ciało stanie się bardziej elastyczne i zostanie przygotowane do efektywnego wykonywania ćwiczeń na innych zajęciach. Pozwala to także na zwiększenie ruchomości stawów. Stretching skutecznie likwiduje przykurcze mięśniowe, które mogą być spowodowane na przykład siedzącym trybem pracy. Zajęcia przeznaczone są dla wszystkich oraz są połączone z możliwością wyciszenia i relaksu.

Celem tych zajęć jest przede wszystkim uelastycznienie mięśni i ścięgien, praca nad oddechem, wyciszenie i wydłużenie sylwetki.

NTM – trening mięśni dna miednicy – Program Autorski Aleksandry Listkowskiej

Jesteśmy jedynym klubem fitness w Łodzi, który przygotował specjalistyczny trening mięśni dna miednicy.

Tego typu ćwiczenia kształcą zachowania, które chronią mięśnie dna miednicy przed osłabieniem skutkującym powstawanie problemów urogenitalnych zarówno u kobiet, jak i mężczyzn. Stosując się do naszych wskazówek, można przywrócić siłę i sprawność mięśni dna miednicy oraz układów synergistycznych u osób już dotkniętych tą przypadłością w szerokim zakresie przypadków. Skuteczność tych ćwiczeń jest zaskakująco wysoka, a efekty w większości przypadków są dodatkowo bardzo trwałe.

Zależy nam na odpowiednim przygotowaniu i nauczeniu danych mięśni do reakcji, która jest adekwatna do przykładowej sytuacji. Stosując ćwiczenia zapobiegamy zatem opuszczaniu się narządów dolnej części jamy brzusznej, powstawaniu przepukliny pachwinowej, czy nietrzymaniu moczu… Ponadto każdy mężczyzna może uchronić się w ten sposób przed powiększeniem prostaty i przykrymi konsekwencjami, związanymi z tą dolegliwością.

Fitness dla seniorów

Trening fitness nie jest zarezerwowany wyłącznie dla młodych osób. W ramach autorskich programów opracowanych przez trenerów i specjalistów Centrum Nowa Europa zapraszamy na zajęcia fitness dla seniorów. Nie ważne jaki jest twój stopień wytrenowania i sprawności. Na tych zajęciach z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Ćwiczenia mają spokojny charakter i umiarkowane tempo, jednak są niezwykle wydajne. Angażują wszystkie grupy mięśniowe, a różnicę można poczuć już po kilku systematycznych treningach.

Jak zacząć Fitness ?

Osoby, które nigdy lub od dawna nie podejmowały aktywności fizycznej, zdecydowanie powinny rozpocząć od treningów spokojnych i o umiarkowanej intensywności. Nie należy też forsować organizmu codziennymi i długotrwałymi treningami. Treningi powtarzane trzy-cztery razy w tygodniu w zupełności wystarczą. W miarę wzrostu sprawności, poprawy kondycji i przyzwyczajenia do wysiłku można podjąć się bardziej intensywnych ćwiczeń. Decyzja o rozpoczęciu treningów, szczególnie w przypadku osób z chorobami przewlekłymi bądź ograniczeniami ruchowymi, powinna zostać skonsultowana z lekarzem. Osoby początkujące mogą skonsultować się z naszymi trenerami.

Rozpoczynając treningi fitness warto zaplanować czas na regenerację mięśni. Dlatego rekomendujemy jedno-, dwudniowe przerwy pomiędzy treningami.

Co zabrać na trening?

Treningi fitness w Centrum Nowa Europa odbywają się w przystosowanej sali. Na zajęcia należy zabrać wygodny strój sportowy oraz obuwie sportowe, może z lekką, amortyzującą podeszwą. Akcesoria, takie jak maty czy hantle, znajdują się na wyposażeniu.

Zadbaj z nami o swoje ciało i kondycję!

Skorzystaj z programów autorskich i zapisz się na zajęcia już dziś!