Ortopedia Łódź

ortopedia

Zwichnięcie stawu, złamanie ręki, wady postawy, uszkodzenie nerwów obwodowych – diagnostyką i leczeniem tego typu problemów zajmuje się ortopeda i traumatolog (chirurg urazowy) z Centrum Medycyny Nowa Europa w Łodzi. W obszarze zainteresowań lekarza leżą schorzenia związane z układem ruchu dotykające zarówno dzieci, jak i dorosłych.

Kiedy umówić się na wizytę do ortopedy?

Na wizytę do ortopedy zgłaszają się najczęściej osoby, które na skutek wypadku doznały urazów kości lub stawów i konieczne okazuje się ich nastawienie albo też nałożenie na uszkodzone tkanki opatrunku gipsowego. Do placówki przychodzą również pacjenci doświadczający silnych dolegliwości bólowych ze strony układu szkieletowego i mięśniowego. Do leczenia ortopedycznego kwalifikują się także obrzęki stawów, wrodzone lub nabyte wady postawy i nowotwory kości.

Ortopeda – Łódź i okolice

Specjaliści ortopedii i traumatologii z Centrum Medycyny Nowa Europa w Łodzi podejmą się diagnostyki i leczenia chorób oraz urazów narządu ruchu – zarówno tych drobnych, jak i poważniejszych, dotyczących całości lub znacznej części danego układu.

W zakres schorzeń, których leczenia podejmiemy się w naszej placówce wchodzą między innymi:

  • choroby zwyrodnieniowe,
  • skolioza i inne wady kręgosłupa,
  • artroza,
  • osteoporoza,
  • załamania, zwichnięcia i podobne urazy,
  • dna moczanowa,
  • krzywica.

Zarówno diagnoza, jak i leczenie przeprowadzane są przy użyciu specjalnie przystosowanego do tego celu sprzętu medycznego. W placówce do dyspozycji mamy m.in. rezonans magnetyczny, tomograf komputerowy i ultrasonograf, z pomocą których wykonujemy niezbędne badania.

Leczenie i profilaktyka – Centrum Medycyny Nowa Europa w Łodzi

Oprócz usuwania skutków chorób i urazów zajmujemy się także profilaktyką – pacjenci mogą uzyskać wskazówki i praktyczne porady na temat korekty wad postawy (zarówno młodzież, jak i osoby dorosłe), przeciwdziałania ich powstawaniu czy zmniejszenia dolegliwości bólowych związanymi z wadami wrodzonymi lub nabytymi schorzeniami.

Lek. med. Piotr Cabaj
Wizyty prywatne

Godziny przyjęć pacjentów:
Terminy do uzgodnienia z lekarzem

Dowiedz się więcej i umów się na wizytę z naszym specjalistą

Zadbajmy razem o Twoje zdrowie!