Kardiologia Łódź

kardiologia

Świadczymy usługi medyczne z różnych dziedzin i specjalizacji – zarówno dla dorosłych pacjentów, jak i dzieci oraz młodzieży. Jednym z lekarzy specjalistów, z którego usług mogą Państwo skorzystać w naszym Centrum Medycyny w Łodzi, jest kardiolog.

W gabinecie na pacjentów czeka dr n.med Jerzy Malczyk wykonując badania i testy:

  • EKG,
  • holter ciśnieniowy,
  • testy wysiłkowe,
  • ECHO serca,
  • badania USG serca,
  • kontrola stymulatorów i defibrylatorów u pacjentów poddanych wcześniej leczeniu.

Oprócz wykonywania badań kardiolog przeprowadzi konsultacje zarówno dla osób cierpiących na różnego rodzaju choroby układu sercowo-naczyniowego, jak i tych którzy podejrzewają u siebie ich objawy lub chcą im zapobiec.

Kardiologia to dziedzina medycyny zajmująca się chorobami serca i układu krążenia. Schorzenia z tej kategorii zajmują obecnie jedne z czołowych miejsc na liście najczęstszych przyczyn zgonów na świecie. Nawet w przypadku braku niepokojących objawów warto od czasu do czasu wykonać badania profilaktyczne w celu skontrolowania stanu serca i naczyń.

Najważniejsze obszary działalności lekarza kardiologa

Kardiolog zajmuje się diagnostyką wrodzonych i nabytych chorób serca (EKG, Echo serca itp.), planowaniem leczenia oraz rehabilitacją osób ze zdiagnozowanymi schorzeniami układu krążenia, przeprowadzaniem badań z zakresu kardiologii inwazyjnej i nieinwazyjnej.

Kiedy należy zgłosić się do kardiologa?

Zawsze wtedy, gdy odczuwamy dolegliwości w postaci trudności z oddychaniem po wysiłku, przyspieszonego bicia serca (kołatanie) bądź gdy pojawią się bóle w klatce piersiowej. Ważnym objawem skłaniającym do pogłębionej diagnostyki są powtarzające się epizody omdleń i zasłabnięć. Pod kontrolą powinni być pacjenci z nadciśnieniem, miażdżycą, chorobą wieńcową, dusznicą, a także po zawale czy zapaleniu mięśnia sercowego, jak i pacjenci z wadami wrodzonymi.

Dr n.med. Jerzy Malczyk
Wizyty prywatne

Rezerwacja wizyt pod nr tel. +48 602 720 469

 

Dr n. med. Tomasz Grycewicz
Wizyty prywatne

Rezerwacja wizyt pod numerem telefonu 790-870-870

Dr n. med. Joanna Grycewicz
endokrynolog, diabetolog

rezerwacja wizyt  pod numerem telefonu 790-870-870

Umów się na wizytę z naszym specjalistą

Ciesz się zdrowiem jak najdłużej!