Strona główna / Nasze usługi / Medycyna estetyczna

Medycyna estetyczna Łódź

Medycyna-estetyczna

Medycyna estetyczna jest działem medycyny zajmującej się zapewnieniem wysokiej jakości życia ludzi zdrowych poprzez działania zapobiegawcze w zakresie profilaktyki starzenia się skóry, a także rekonstrukcyjne mające odtworzyć ten stan sprzed tego procesu.

Pozwala ona usunąć niedoskonałości o różnym podłożu co przekłada się bezpośrednio na satysfakcję z własnego wyglądu. Skupia się głównie na zahamowaniu procesów starzenia się skóry i likwidacji zmarszczek, ale leczy również zaawansowane zmiany. Zajmuje się również korektą wszelkiego rodzaju niedoskonałości i defektów skóry takich jak: rozstępy, cellulit, łysienie plackowate,miejscowa otyłość czy też nadpotliwość, które mogą wpłyną na dyskomfort życia.

Medycyna estetyczna opiera się wyłącznie na zabiegach pozachirurgicznych o charakterze małoinwazyjnym, ale znacznie głębiej ingerujące w głębsze partie skóry niż powierzchowne działania kosmetyczne.

Najczęstsze pytania

Czym różni się medycyna estetyczna od kosmetologii

Rozróżnienie pomiędzy kosmetologią a medycyną estetyczną dotyczy głównie zakresu wykonywanych zabiegów, a także poziomu ich inwazyjności. Wszelkiego rodzaju operacje oraz znaczne ingerencje w organizm pacjenta leżą w gestii lekarza, a więc osoby która posiada dyplom z obszaru medycyny estetycznej. Drobne zabiegi obejmujące szeroko pojętą pielęgnację skóry są zarezerwowane dla kosmetologów.

Co różni medycynę estetyczną od chirurgii plastycznej?

Zarówno medycynę estetyczną jak i chirurgię plastyczną łączy wspólny cel – utrzymanie ciała ludzkiego w dobrej formie oraz naprawianie (a czasem ulepszanie) wszelkiego rodzaju zniekształceń czy defektów. W zależności od dziedziny jest to realizowane w inny sposób. Chirurgia plastyczna rekonstruuje wrodzone i nabyte wady ciała. Przewiduje stosowanie metod inwazyjnych, wprowadzających znaczne zmiany np. w fizjonomii. Pole działania medycyny estetycznej jest ograniczone do wykonywania zabiegów miejscowych, mniej inwazyjnych. Ta dziedzina nastawiona jest więc bardziej na pomoc w odzyskaniu piękna naturalnego.

Co wchodzi w zakres medycyny estetycznej?

W zakres medycyny estetycznej wchodzą zabiegi dedykowane różnym obszarom ciała. Są to zabiegi o działaniu stymulującym, regenerującym oraz niwelującym oznaki starzenia. W kręgu zabiegów regenerujących mieszczą się m.in. procedury zorientowane na usuwanie wrodzonych lub nabytych niedoskonałości skóry, w tym zmian naczyniowych, przebarwień, rozstępów czy blizn potrądzikowych i innych. Medycyna estetyczna obejmuje m.in. wypełnianie zmarszczek, modelowanie owalu twarzy, modelowanie sylwetki i poprawę wyglądu oraz kondycji skóry.

Jakie są najczęściej stosowane zabiegi?

Medycyna estetyczna oferuje zabiegi pozachirurgiczne, mało inwazyjne, lecz ingerujące w głębokie warstwy skóry. Do najczęściej stosowanych zabiegów należą m.in. mezoterapia, fotoodmładzanie, zabiegi z wykorzystaniem botoksu i kwasu hialuronowego (usuwanie zmarszczek), regeneracja skóry z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego, lipoliza iniekcyjna, leczenie nadpotliwości botoksem czy laser frakcyjny. Zabiegi wykonywane są pojedynczo bądź w seriach, w zależności od rodzaju problemu oraz indywidualnych potrzeb pacjenta. Dzięki nim możemy zatrzymać procesy starzenia, zniwelować oznaki upływającego czasu oraz w naturalny sposób podkreślić urodę.

Kiedy zainteresować się medycyną estetyczną?

Czas odciska swoje piętno na skórze ludzkiej. Zmarszczki mimiczne, żylaki, nadmierne łuszczenie naskórka – te problemy występują u każdego człowieka, niezależnie od wieku. Niekorzystne zmiany, które wpływają na pogarszanie się samooceny lub utrudniają życie codzienne to wystarczające powody, które mogą skłonić do odwiedzenia kliniki medycyny estetycznej.

Oferta

Kwas hialuronowy

Ludzka skóra starzeje się z wiekiem – zmarszczki powstają m.in. wskutek obniżenia się poziomu kwasu hialuronowego, odpowiedzialnego za wiązanie cząsteczek wody w organizmie. Niedobory tego związku można uzupełnić w gabinecie kosmetycznym. Zabieg stosuje się np. przy wygładzaniu bruzd i zmarszczek w obrębie twarzy, dekoltu oraz szyi. Jedna cząsteczka substancji jest w stanie powiązać nawet do 250 cząsteczek wody w komórkach skóry.

Botox

Najnowsze dokonania medycyny estetycznej umożliwiają wstrzymanie wizualnych efektów procesu starzenia. Jednym z preparatów stosowanych podczas zabiegów wygładzania zmarszczek jest botox – to toksyna botulinowa, której niewielką ilość wstrzykuje się w skórę, w celu uśpienia preferowanego nerwu mięśniowo-skórnego. Preparat jest stosowany do odnowy skóry zniekształconej głównie przez zmarszczki mimiczne.

Peeling chemiczny

Jednym ze sposobów na odzyskanie zdrowego wyglądu skóry twarzy jest stosowanie eksfoliacji. W przypadku problemów skórnych gabinety kosmetyczne często proponują peeling chemiczny – to metoda polegająca na usuwaniu martwych komórek naskórka. W efekcie z cery znikają przebarwienia i niedoskonałości. W zależności od problemu, z którym boryka się pacjent, proponowane są odpowiednie formy zabiegu – metoda powierzchniowa, średnio głęboka oraz głęboka.

Skleroterapia

Żylaki dotyczą sporej ilości pacjentów. Jest to problem nie tylko estetyczny, ale i zdrowotny. Metodą, za pomocą której można je usunąć jest skleroterapia. Zabieg polega na wstrzyknięciu preparatu leczniczego do rozszerzonej żyły. Powoduje to wywołanie odczynu zapalnego ściany naczynia. Powstały w efekcie zakrzep po pewnym czasie ulega zwłóknieniu. Następuje zamknięcie światła naczynia, a żylak po pewnym czasie znika.

W naszym Centrum wszystkie zabiegi z dziedziny medycyny estetycznej wykonywane są przez profesjonalnych i doświadczonych lekarzy , którzy przeprowadzają je bezpiecznie i fachowo.

Skorzystaj z naszych usług, dowiedz się więcej

Chętnie odpowiemy na Twoje pytania