Strona główna / Nasze usługi / Zdrowie / Gabinet diagnostyczny EEG

Gabinet diagnostyczny EEG

gabinet-diagnostyczny-eeg

Problemy z koncentracją, omdlenia czy częste bóle głowy – jeśli zauważamy u siebie lub naszego dziecka takie objawy, lekarz może skierować nas na wizytę do neurologa na elektroencefalografię.

Na czym polega badanie EEG?

Elektroencefalografia (od tego słowa pochodzi właśnie ten trzyliterowy skrót) to jedna z metod diagnostycznych stosowanych przez neurologów w celu sprawdzenia bioelektrycznej czynności mózgu, czyli prawidłowości przepływu impulsów elektrycznych między komórkami. Do głowy pacjenta przykłada się specjalną siateczkę zbudowaną z niewielkich elektrod, które mają za zadanie wychwycenie fal mózgowych. Elektroencefalografia jest metodą bezbolesną i nieinwazyjną. Można wykorzystywać ją także w diagnostyce dzieci.

Kiedy wykonuje się elektroencefalografię?

Wskazaniem do zastosowania EEG są określone zaburzenia neurologiczne. Lekarz może nas skierować na to badanie zwłaszcza w przypadku podejrzenia epilepsji. Elektroencefalografię wykonuje się również w celu diagnostyki problemów ze snem, zaburzeń dotykających narządy wzroku, słuchu, węchu czy równowagi (zwłaszcza w przypadku nieznanego podłoża omdleń), często pojawiających się bóli głowy oraz po doznanych przez pacjenta urazach mechanicznych w obrębie czaszki. U dzieci stosuje się ją głównie przy problemach z nauką oraz by znaleźć przyczynę jąkania się.

Badania EEG – Łódź

W naszym Centrum Medycyny Nowa Europa w Łodzi przyjmuje neurolog dziecięcy, który świadczy usługi z zakresu:

– standardowe badanie EEG dzieci i dorosłych;
– diagnostyka sportowców;
– ocena czynności bioelektrycznej do terapii Biofeedback;
– badanie w czuwaniu i w śnie;
– po deprywacji snu;

Na dobę przed wizytą u neurologa w naszym Centrum Medycyny w Łodzi zaleca się zrezygnować z wszelkich pobudzających działanie mózgu substancji, takich jak kawa, mocna herbata czy alkohol. Nie przyjmujmy również leków oddziałujących na ośrodkowy układ nerwowy, gdyż może to zafałszować wyniki elektroencefalografu. W dniu wizyty warto zrezygnować z preparatów do stylizacji włosów – uprzednio posmarowane specjalnym żelem elektrody encefalografu są przyczepiane bezpośrednio do skóry głowy.

Zakres usług

-standardowe badanie EEG dzieci i dorosłych
-badanie w śnie-obejmuje badanie w czuwaniu i w śnie
-po deprywacji snu
-ocena czynności bioelektrycznej do terapii Biofeedback
-badanie EEG sportowców

Wizyty komercyjne

Dowiedz się więcej i umów się na wizytę!