Psychiatria Łódź

psychiatria

W naszym Centrum pracują specjaliści zajmujący się pacjentami z problemami i schorzeniami natury psychicznej. Psychiatria obejmuje także wypisanie recept oraz niezbędnych zaświadczeń czy zwolnień lekarskich. Do zadań lekarzy należy również wydawanie opinii o stopniu niepełnosprawności psychicznej, zdolności do podjęcia pracy czy konieczności hospitalizacji psychiatrycznej.

Konsultacje w zakresie diagnozy i leczenia zaburzeń psychicznych u dorosłych oraz dzieci i młodzieży:

  • zaburzenia nastroju, depresje, choroba afektywna dwubiegunowa
  • zaburzenia lękowe, fobie, nerwice
  • zaburzenia psychotyczne, schizofrenia
  • uzależnienia
  • zaburzenia odżywiania – anoreksja, bulimia
  • zaburzenia snu
  • zaburzenia osobowości i zachowania
  • zaburzenia psychiczne u dzieci i młodzieży

Lekarz psychiatra zajmuje się diagnostyką i leczeniem chorób oraz zaburzeń psychicznych. Pomaga pacjentom skutecznie poradzić sobie z objawami dolegliwości. Rozpoznaje przyczyny i może wdrażać leczenie farmakologiczne. Zapewnia pomoc w stanach załamań nerwowych, depresji, lecz także uzależnień, zaburzeń snu czy odżywiania. Nie należy obawiać się wizyty u psychiatry, ponieważ lekarz jest sprzymierzeńcem pacjenta, a nie jego wrogiem.

Czym zajmuje się psychiatra?

Spektrum działań specjalisty w dziedzinie psychiatrii jest szerokie i obejmuje najczęściej zaburzenia nastroju, depresję, chorobę afektywną dwubiegunową, lęki, fobie, nerwice, zaburzenia psychotyczne, schizofrenię, zaburzenia odżywiania, zaburzenia snu, zaburzenia osobowości i zachowań, leczenie uzależnień. Do lekarza psychiatry można też zgłosić się z dzieckiem lub nastolatkiem, jeżeli zachodzą ku temu wskazania.

Kiedy należy zgłosić się do lekarza psychiatry?

Na konsultację psychiatryczną należy zgłosić się zawsze wtedy, gdy takie zalecenie złoży lekarz rodzinny bądź psycholog, terapeuta. Lekarz psychiatra pomaga pacjentom odczuwającym wahania nastroju, spadek nastroju, cierpienie, zmiany w zachowaniu w relacjach rodzinnych i społecznych, zmiany w aktywności (poczucie pustki, spadek motywacji, zniechęcenie). Do specjalisty należy zgłosić się z dojmującym poczuciem smutku i załamania, które nie przemija, a także gdy występują oznaki rozdrażnienia, nerwowości, agresji. Wskazaniami do konsultacji są także objawy takie jak widzenie obrazów czy słyszenie dźwięków, których inni nie widzą, nie słyszą, bóle głowy, kołatanie serca, drżenie rąk i inne (po wykluczeniu chorób somatycznych).

lek. med. Elżbieta Kisiela
wizyty prywatne

Rezerwacja wizyty: tel. +48 788-988-214
e-mail: elzbieta.kisiela@gmail.com

psycholog Natalia Żurner
tel. +48 509-065-736

Skorzystaj z fachowej opieki naszych specjalistów

Skontaktuj się z nami i umów wizytę już dziś