Strona główna / Nasze usługi / Grota solna

Grota solna

Grota-solna

ZAREZERWUJ MIEJSCE!

Atrakcyjne pakiety dla szkół i przedszkoli

+48 600 030 310

+48 42 256 87 87

+48 42 650-009-00

 

Jod – ważny mikroelement

Każdy z nas zapewne zauważył ogromną różnicę, jaka zachodzi np. w naszych drogach oddechowych, mięśniach, krążeniu oraz w ogólnym samopoczuciu podczas pobytu nad morzem. Dzieje się tak dzięki zawartemu w morskiej wodzie oraz powietrzu jodowi. Jest to niezwykle ważny mikroelement, który magazynowany jest przede wszystkim w tarczycy, gdzie stymuluje zachodzącą w niej produkcję trójodotyroniny oraz tyroksyny. Hormony te odpowiadają między innymi za prawidłowe zachodzenie procesów metabolicznych, a także funkcjonowanie mięśni, układu nerwowego oraz krążenia.

Dlaczego akurat woda morska ma w sobie tyle jodu?

Przez wysoką zawartość soli – to właśnie ona jest głównym źródłem tego mikroelementu. Jego niedobór może być z kolei wstępem do obniżenia odporności i wielu poważnych schorzeń. Dlatego nawet, jeśli nie możemy sobie pozwolić na tygodniowe wakacje nad Bałtykiem, dobrym pomysłem będzie skorzystanie z groty solnej, która ten unikalny mikroklimat odtwarza w warunkach miejskich. Jest to jedyne w swoim rodzaju pomieszczenie, którego ściany i posadzka stworzone są przede wszystkim z solnych płyt.

Jej relaksacyjny klimat tworzony jest również dzięki wyciszającej muzyce i specjalnie dobranemu oświetleniu. Spędzanie czasu w grocie solnej ma więc nie tylko walory zdrowotne. Wpływa ona również dobroczynnie na nasze samopoczucie i zdrowie psychiczne, redukując zmęczenie. Jest także świetnym rozwiązaniem dla osób, które odczuwają negatywny skutek oddychania zanieczyszczonym powietrzem miejskim.

Zalety groty solnej

Grota solna jest również zalecana osobom cierpiącym na przemęczenie, chroniczny stres oraz zaburzenia układu nerwowego. Dobroczynne pierwiastki znajdujące się w tym pomieszczeniu uspokajają skołatane nerwy i redukują napięcie, pomagając się odprężyć.

Oczywiście istnieją pewnie przeciwskazania. Z groty solnej nie powinny korzystać osoby, które cierpią na nadczynność tarczycy lub klaustrofobię. Dodatkowo przebywanie w grocie jest niewskazane dla chorych na gruźlicę lub osób z infekcją układu oddechowego czy podwyższoną temperaturą. Przeciwskazaniami są również nowotwory, stany zapalne dróg moczowych oraz alergia na jod.

Nadmorski klimat w centrum miasta!

Dowiedz się więcej i skorzystaj ze zdrowotnych właściwości groty solnej.