Ginekologia Łódź

ginekologia

ZAREZERWUJ WIZYTĘ:

+48 600 030 310

+48 42 256 87 87

+48 42 650-009-00

Ginekologia zajmuje się profilaktyką, diagnostyką oraz leczeniem schorzeń żeńskiego układu płciowego. Bezpieczeństwo i komfort Pacjentek jest dla nas priorytetem. Układ płciowy to jeden z najważniejszych elementów organizmu każdej kobiety. To w nim zachodzą wszelkiego rodzaju zmiany związane z dojrzewaniem oraz ciążą. Pomoc tego specjalisty konieczna jest również w sytuacjach związanych z planowaniem rodziny, leczeniem niepłodności, nieregularnym lub bolesnym miesiączkowaniem oraz stosowaniem środków przeciwciążowych.  Nasza działalność w obszarze ginekologii i położnictwa oparta jest na kompleksowej opiece nad kobietą w każdej fazie jej życia.

Zakres wykonywanych usług:

 

  • ginekologia dziecięca,
  • zakładanie wkładki wewnątrzmacicznej,
  • diagnostyka nieprawidłowych krwawień,
  • diagnostyka zatrzymania miesiączki,
  • diagnostyka mięśniaków, torbieli, polipów, guzów,
  • diagnostyka przerostów śluzówki jamy macicy (endometrium).
 

Dr n. med. Urszula Bartodziej
Wizyty prywatne

Godziny przyjęć pacjentów:
Czwartek 17.00-19.00

Ginekolog dziecięcy

Do specjalisty trafić mogą również niemowlęta, dziewczynki kilkuletnie oraz nastolatki, u których zauważono zaburzenia procesu dojrzewania lub występują problemy z prawidłową pracą narządów moczowo-płciowych. Przesłanką do konsultacji u specjalisty ginekologii może być też pojawienie się pierwszej miesiączki lub rozpoczęcie współżycia seksualnego. Ginekolog dziecięcy w Łodzi zajmuje się diagnostyką i leczeniem schorzeń, może także skierować na inne badania lub konsultacje. Przeprowadzanie badań diagnostycznych w przypadku młodszych pacjentek zwykle wygląda nieco inaczej niż u osób dorosłych.

Wizyta u ginekologa dziecięcego może wiązać się ze stresem, dlatego rodzicom zaleca się przeprowadzenie z dzieckiem rozmowy przygotowującej, podczas której wyjaśniony będzie przebieg konsultacji i możliwe badania. Czasami pierwsza wizyta u specjalisty dziecięcego ma charakter zapoznawczy i edukacyjny. Jeśli córka nie ukończyła jeszcze 16 lat, rodzic również powinien uczestniczyć w takiej konsultacji.

Prowadzenie ciąży

Opieką okołoporodową może zajmować się zarówno położna, jak i specjalista ginekologii. W Łodzi do naszego gabinetu mogą zgłaszać się kobiety oczekujące przyjścia na świat potomka. Prowadzenie ciąży przez ginekologa to najczęstszy wybór Polek. Lekarz zajmuje się monitorowaniem prawidłowego przebiegu ciąży, a także – w przeciwieństwie do położnej, która nie ma takich uprawnień – opieką nad ciążą powikłaną i wysokiego ryzyka. Podczas regularnych wizyt przeprowadzane są konsultacje oraz badania fizykalne, KTG i USG. Prowadzenie ciąży w Łodzi w naszym gabinecie rozpoczyna się od pierwszej wizyty, podczas której przeprowadzany jest wywiad lekarski, przeprowadza się cytologię i badanie USG, pomiary ciśnienia i masy ciała. Zakładana jest także karta ciąży.

Badania profilaktyczne, diagnozowanie i leczenie schorzeń, prowadzenie ciąży, a także konsultacje ze specjalistą ginekologii dziecięcej – z tymi i innymi problemami zgłosisz się do naszego gabinetu w Łodzi przy al. Kościuszki 106/116.

Pamiętaj!

Zalecane jest wykonywanie okresowych badań ginekologicznych minimum 1 raz w roku. Obejmują one wywiad pozwalający na określenie ogólnego stanu zdrowia oraz czynników ryzyka wystąpienia chorób (np. obciążenie genetyczne, długotrwałe przyjmowanie leków hormonalnych, nadwaga, nałogi), a także dokładne badania lekarskie. Regularne badania ginekologiczne pozwolą na ewentualne wczesne wykrycie zmian, co daje duże szanse na zahamowanie rozwoju choroby w początkowym stadium. W przypadku wykrycia nieprawidłowości zostaje podjęte leczenie lub też lekarz zleca wykonanie dodatkowych badań jak np. mammografia, badania krwi, USG narządu rodnego i inne. Zapewniamy nie tylko diagnostykę oraz leczenie, ale także poradnictwo w zakresie środków przeciwciążowych czy też ginekologii dziecięcej.

Lekarz ginekolog przeprowadza diagnostykę i leczenie chorób żeńskich narządów płciowych. Zajmuje się także pacjentkami w okresie ciąży, porodu i połogu. W Centrum Nowa Europa zapewniamy opiekę ginekologiczną pacjentkom w każdym wieku, od dziecięcego, przez wiek nastoletni i dorosłość, aż po wiek dojrzały. Obok działań profilaktycznych i leczenia, ginekolog oferuje także dobór metod antykoncepcyjnych.

Lekarz ginekolog wykonuje takie badania, jak m.in. badanie dwuręczne, badanie per rectum, kolposkopię (wziernikowanie), USG transwaginalne i przez brzuch, badanie piersi, a u pacjentek ciężarnych badania prenatalne. W celu dokładniejszej diagnostyki lekarz ginekolog zleca do wykonania badania krwi, cytologię i wymazy, mammografię i inne. Niezależnie od stanu zdrowia, każda kobieta powinna udać się na wizytę kontrolną do ginekologa co najmniej raz do roku, najlepiej w okolicach 10 dnia od zakończenia krwawienia miesiączkowego.

 

Kiedy należy zgłosić się do ginekologa?

Bezwzględnie należy udać się na badanie ginekologiczne, w przypadku: bólów w podbrzuszu, bardzo bolesnych miesiączek, obfitych krwawień, krwawień śródcyklicznych, nieregularnych miesiączek, upławów, świądu i pieczenia pochwy, bóli w piersiach, anomalii w okresie dojrzewania (zbyt wczesne bądź zbyt późne), problemów z zajściem w ciążę, dyskomfortu podczas stosunków seksualnych, objawów ciąży, objawów ubocznych antykoncepcji hormonalnej, objawów przekwitania.

Dowiedz się więcej i umów się na wizytę!