Ginekologia

Zakres wykonywanych usług:
- rozmazy mikrobiologiczne,
- cytologia,
- badania histopatologiczne,
- dobór środków przeciwciążowych,
- leczenie menopauzy,
- leczenie stanów zapalnych narządu rodnego,
- prowadzenie ciąży,
- ginekologia dziecięca,
- zakładanie wkładki wewnątrzmacicznej,
- diagnostyka nieprawidłowych krwawień,
- diagnostyka zatrzymania miesiączki,
- diagnostyka mięśniaków, torbieli, polipów, guzów,
- diagnostyka przerostów śluzówki jamy macicy (endometrium).
Pamiętaj!
Zalecane jest wykonywanie okresowych badań ginekologicznych minimum 1 raz w roku. Obejmują one wywiad pozwalający na określenie ogólnego stanu zdrowia oraz czynników ryzyka wystąpienia chorób (np. obciążenie genetyczne, długotrwałe przyjmowanie leków hormonalnych, nadwaga, nałogi), a także dokładne badania lekarskie. Regularne badania ginekologiczne pozwolą na ewentualne wczesne wykrycie zmian, co daje duże szanse na zahamowanie rozwoju choroby w początkowym stadium. W przypadku wykrycia nieprawidłowości zostaje podjęte leczenie lub też lekarz zleca wykonanie dodatkowych badań jak np. mammografia, badania krwi, USG narządu rodnego i inne. Zapewniamy nie tylko diagnostykę oraz leczenie, ale także poradnictwo w zakresie środków przeciwciążowych czy też ginekologii dziecięcej.
Lekarz ginekolog przeprowadza diagnostykę i leczenie chorób żeńskich narządów płciowych. Zajmuje się także pacjentkami w okresie ciąży, porodu i połogu. W Centrum Nowa Europa zapewniamy opiekę ginekologiczną pacjentkom w każdym wieku, od dziecięcego, przez wiek nastoletni i dorosłość, aż po wiek dojrzały. Obok działań profilaktycznych i leczenia, ginekolog oferuje także dobór metod antykoncepcyjnych.
Lekarz ginekolog wykonuje takie badania, jak m.in. badanie dwuręczne, badanie per rectum, kolposkopię (wziernikowanie), USG transwaginalne i przez brzuch, badanie piersi, a u pacjentek ciężarnych badania prenatalne. W celu dokładniejszej diagnostyki lekarz ginekolog zleca do wykonania badania krwi, cytologię i wymazy, mammografię i inne. Niezależnie od stanu zdrowia, każda kobieta powinna udać się na wizytę kontrolną do ginekologa co najmniej raz do roku, najlepiej w okolicach 10 dnia od zakończenia krwawienia miesiączkowego.
Kiedy należy zgłosić się do ginekologa?
Bezwzględnie należy udać się na badanie ginekologiczne, w przypadku: bólów w podbrzuszu, bardzo bolesnych miesiączek, obfitych krwawień, krwawień śródcyklicznych, nieregularnych miesiączek, upławów, świądu i pieczenia pochwy, bóli w piersiach, anomalii w okresie dojrzewania (zbyt wczesne bądź zbyt późne), problemów z zajściem w ciążę, dyskomfortu podczas stosunków seksualnych, objawów ciąży, objawów ubocznych antykoncepcji hormonalnej, objawów przekwitania.
Dr n. med. Urszula Bartodziej
Wizyty prywatne
Godziny przyjęć pacjentów:
Czwartek 17.00-19.00