Strona główna / Nasze usługi / Zdrowie / Ginekologia / Ginekologia dziecięca

Ginekologia dziecięca – Łódź

 

Na konsultację u specjalisty w naszej placówce można udać się po pojawieniu się pierwszej miesiączki, a także po rozpoczęciu współżycia seksualnego. Ginekolog dziewczęcy może zająć się także leczeniem problemów endokrynologicznych i zaburzeń hormonalnych. Pacjentkę warto przygotować wcześniej do rozmowy z lekarzem, należy zabrać też dokumenty potwierdzające tożsamość i historię wcześniej wykonanych badań. Pierwsza konsultacja u ginekologa dziecięcego zwykle odbywa się około 13-15. roku życia, ale czasami dochodzi do niej wcześniej.

Ginekolog dziewczęcy — wskazania do wizyty

Ginekologia dziecięca jest dziedziną medycyny, która specjalizuje się w diagnozowaniu i leczenie zaburzeń w rozwoju narządów płciowych u dziewczynek i nastolatek. Bardzo małe dzieci rzadko leczone są pod okiem ginekologa dziewczęcego, ale istnieje kilka przesłanek do wizyty w gabinecie. Należą do nich między innymi choroby genetyczne lub wady wrodzone narządów płciowych u niemowlęcia. Do ukończenia 18. roku życia konsultacja przebiega w obecności rodzica.

 

Badania profilaktyczne, diagnozowanie i leczenie schorzeń, prowadzenie ciąży, a także konsultacje ze specjalistą ginekologii dziecięcej – z tymi i innymi problemami zgłosisz się do naszego gabinetu w Łodzi przy al. Kościuszki 106/116.

 

Dr n. med. Urszula Bartodziej
Wizyty prywatne

Godziny przyjęć pacjentów:
Czwartek 17.00-19.00

Zakres wykonywanych usług:

 

  • ginekologia dziecięca,
  • zakładanie wkładki wewnątrzmacicznej,
  • diagnostyka nieprawidłowych krwawień,
  • diagnostyka zatrzymania miesiączki,
  • diagnostyka mięśniaków, torbieli, polipów, guzów,
  • diagnostyka przerostów śluzówki jamy macicy (endometrium).

Dowiedz się więcej i umów się na wizytę!