Dermatologia Łódź

dermatologia

ZAREZERWUJ WIZYTĘ:

 +48 600 030 310

+48 42 256 87 87

+48 42 650-009-00

Dermatologia zajmuje się chorobami skóry, włosów i paznokci, ich leczeniem oraz profilaktyką. Warto wiedzieć, że zmiany skórne często mogą być objawem wielu chorób wewnętrznych jak np. zmiany hormonalne, alergie, choroby weneryczne (rzeżączka, kiła) czy też choroby autoimmunologiczne bądź zakaźne. Pamiętaj – jeśli zaobserwujesz na swoim ciele niepokojące zmiany skórne – pieprzyki, brodawki czy znamiona o nietypowych kształtach i rozmiarach, udaj się do dermatologa – mogą okazać się niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia.  Ich leczenie często jest konieczne nie tylko ze względów estetycznych. Jeśli zmiany są następstwem poważniejszej choroby, wówczas wdrożenie leczenia może zapobiec jej rozwojowi i pomoże uniknąć poważniejszych konsekwencji dla zdrowia pacjenta.

Zakres usług:

  • porady lekarzy specjalistów
  • dermatoskopia
  • diagnostyka i leczenie chorób skóry np. trądziku, łuszczycy, wypadanie włosów
  • diagnostyka i leczenie chorób wenerologicznych (przenoszonych drogą płciową)
  • elektrokoagulacja
  • kriochirurgia
  • pobieranie wycinków skóry i tkanki podskórnej do diagnostyki histopatologicznej
  • dermatologia estetyczna


Leczone choroby i dolegliwości:

Nasz zespół lekarski

Lek. med. Iwona Bachocka-Śliwczyńska

Wizyty prywatne
Godziny przyjęć pacjentów:
Wtorek 14.00-18.00
Środa 10.00-16.00
Czwartek 10.00-17.00
Piątek 10.00-15.00

Lek. med. Dariusz Czubiński

Wizyty prywatne
Godziny przyjęć pacjentów:
Poniedziałek 16.30-20.00

Czym zajmują się nasi dermatolodzy?

Ludzka skóra to niezwykle fascynująca i skomplikowana struktura, stanowiąca szczelną barierę pomiędzy naszym organizmem a światem zewnętrznym. Nasi dermatolodzy to specjaliści, który potrafią zdiagnozować wszelkie zmiany i anomalie występujące na tej strukturze, określając ich przyczynę i dobierając odpowiednie leczenie.

Zakres kwalifikacji naszych lekarzy obejmuje więc nie tylko wiedzę dotyczącą samych dolegliwości i chorób skórnych, ale również chorób zakaźnych, hormonalnych, ogólnoustrojowych czy wenerologicznych oraz stanów zapalnych narządów i alergii. Zmiany i wykwity często wynikają bowiem z problemów zdrowotnych niezwiązanych bezpośrednio z samą skórą. Jej kondycja natomiast stanowi odzwierciedlenie formy, w jakiej jest organizm . Dermatolog jest więc lekarzem, który potrafi poprawić wygląd pacjenta, dbając jednocześnie o prawidłowy stan jego zdrowia.

Jakie badania dermatologiczne wykonujemy?

Podczas każdej wizyty staramy się przede wszystkim ustalić bezpośrednią przyczynę schorzeń i wykwitów występujących na skórze pacjenta. Pomagają nam w tym między innymi dermatoskopia i diagnostyka histopatologiczna.

Badanie dermatoskopowe to niewątpliwy sprzymierzeniec lekarzy w walce np. z czerniakiem, naczyniakiem czy ziarniakiem naczyniowym. Specjalista ogląda i ocenia zmiany na ciele pacjenta przez profesjonalne, nieinwazyjne urządzenie, które w działaniu jest nieco podobne do tradycyjnej lupy.

Bardzo ważne jest także wykonywane przez nas badanie histopatologiczne. Polega ono na ocenie tkanek oraz wycinków skóry, pobranych od pacjenta, pod specjalistycznym mikroskopem. Dzięki niemu możemy rozpoznać i poddać leczeniu np. nowotwory, choroby zwyrodnieniowe oraz zapalne.

W przypadku niektórych dolegliwości możemy zlecić również badania dodatkowe, np. hormonalne.

Dziedziny dermatologii

Leczenie chorób skóry to niezwykle szerokie i ciekawe zagadnienie. Dermatologia jest bowiem połączeniem kilku specjalności medycznych – np. wenerologii, alergologii czy endokrynologii. Z pewnością ważną dziedziną jest dermatologia kliniczna, którą się zajmujemy. Polega ona właśnie na diagnostyce oraz wdrażaniu odpowiedniego leczenia dla problemów skórnych. Drugą, równie interesującą dziedziną jest dermatologia doświadczalna, którą można spotkać w laboratoriach. Zajmuje się ona głównie badaniem skóry, jej właściwości oraz budowy.

Szybko rozwijającą się specjalizacją jest także oferowana przez nas dermatologia estetyczna. Za pomocą zabiegów z zakresu tej dziedziny można poprawić wygląd skóry, pozbyć się kompleksów, uzyskać poczucie atrakcyjności oraz pewność siebie.

 

Umów się na wizytę z naszym specjalistą

Skorzystaj z fachowej opieki