Strona główna / Nasze usługi / Fitness & zajęcia autorskie / Spalające tkankę tłuszczową

NTM czyli nietrzymanie moczu

Fitness

Nierzadko przypadłość ta jest źródłem wstydu i skrępowania, ale na szczęście można jej zapobiegać lub znacznie ograniczyć jej objawy. NTM czyli nietrzymanie moczu jest schorzeniem, które częściej dotyka kobiety, ale występuje również u mężczyzn. Zwykle do jego rozwoju dochodzi wskutek starzenia się, natomiast inne czynniki, które przyczyniają się do jego wystąpienia, to między innymi ciąża i połóg, operacje dolnej części jamy brzusznej, menopauza, zmiany hormonalne, przerost prostaty, choroby układu nerwowego, a także cukrzyca lub otyłość. Zazwyczaj do czynienia mamy z wysiłkowym nietrzymaniem moczu. W takim przypadku do niekontrolowanych wycieków dochodzi podczas kichania, kaszlu, śmiechu bądź aktywności fizycznej. NTM Z przypadłością tą można zwrócić się do lekarza rodzinnego, urologa lub ginekologa.

Na nietrzymanie moczu największy wpływ ma osłabienie tzw. mięśni Kegla (inaczej: dna miednicy). Prowadzi ono do niepełnego zaciskania się cewki moczowej, a to z kolei powoduje niekontrolowane upławy. Na szczęście, tak jak w przypadku innych partii mięśni, je również można wzmacniać poprzez odpowiednie ćwiczenia.

Profilaktyka i leczenie NTM – zajęcia w Centrum Nowa Europa

Ćwiczenia dna miednicy polegają na napinaniu i rozluźnianiu mięśni Kegla w kilku seriach trwających przez określony czas. Można wykonywać je na leżąco, stojąco lub siedząco. Regularne wzmacnianie dna miednicy w ten sposób może z czasem przynieść zauważalne efekty. Lekarz może też zalecić inne sposoby walki z przypadłością.

Ćwiczenia mogą być wykonywane przez osoby, które wcale nie zmagają się z nietrzymaniem moczu. W takich przypadkach naprzemienne rozluźnianie i napinanie mięśni Kegla traktowane jest jako profilaktyka NTM. Z zajęć prowadzonych w naszym Centrum mogą więc skorzystać osoby w każdym wieku.

Wszystkich zainteresowanych uczestnictwem w zajęciach NTM zachęcamy do kontaktu z naszym Centrum drogą telefoniczną lub internetową. Chętnie udzielimy dodatkowych informacji na temat przebiegu zajęć oraz aktualnie obowiązującego grafiku.

Szczupłe zadbane ciało to Twój cel?

Nie odkładaj go na później! Zapisz się na zajęcia jeszcze dziś.