Zajęcia body mind

Fitness

 ZADZWOŃ I ZAPISZ SIĘ:

+48 600 030 310     

+48 42 256 87 87     

+48 42 650-009-00 

 

Pilates

Stanowi starannie dopracowany system ćwiczeń fizycznych nastawionych na rozciągnięcie i zwiększenie elastyczności mięśni ciała. Cechą charakterystyczną są powolne ruchu. Wymagają jednak bardzo precyzyjnego wykonania. Metoda pilates wykorzystuje wszystkie (nie tylko duże) partie mięśni. Wykorzystuje elementy zaczerpnięte z jogi, baletu oraz ćwiczeń izometrycznych.

Zalety ćwiczenia
Pilates pozwala wysmuklić sylwetkę. Stosowanie się do jego zasad pozwala uzyskać smukły brzuch oraz zgrabne nogi. Skutecznie redukuje nadmiar tkanki tłuszczowej. Szczególną jego zaletą jest zwiększenie elastyczności mięśni, co przekłada się na większą gibkość całego ciała. Regularne ćwiczenie korzystnie wpływa także na postawę. Zrównoważone zostają mięśnie po obu stronach ciała i poprawiona kontrola mięśni pleców. Przyczynia się do wyeliminowania napięcia karku, ramion i górnej części pleców. Technika ta często jest stosowana przy rehabilitacji urazów kręgosłupa oraz układu ruchowego.

O treningu
Ćwiczenia należy wykonywać dokładnie i powtórzyć każde około 10-12 razy. Trening składa się z bloków po kilka ćwiczeń na każdą partię ciała. Pilates nie wywołuje silnego zmęczenia, czy znudzenia. Pozwala w indywidualnym tempie pracować na budowaniem idealnej sylwetki. Przeznaczony jest dla każdego. Nie przewiduje gwałtownych ruchów i nie powoduje nadwyrężenia stawów.

Cel: wzmocnienia mięśni bez ich nadmiernego rozbudowania, odciążenia kręgosłupa, poprawy postawy, uelastycznienia ciała, obniżenia poziomu stresu oraz ogólnej poprawy zdrowia osób ćwiczących.

Zdrowy kręgosłup

Dolegliwości związane z bólem pleców mogą być wynikiem przeciążenia i nadwyrężenia mięśni. Nieodpowiednia pozycja przy stanowisku w pracy oraz intensywny tryb życia rzutują na zdrowiu kręgosłupa. Brak odpowiedniej dbałości o ten największy stabilizator może prowadzić do poważnych konsekwencji. Dlatego warto skorzystać z oferty „Zdrowy kręgosłup” oferowanej przez nas.

Dla kogo?
Zajęcia są skierowane do wszystkich osób. W szczególności zalecamy uczestnictwo w nich osobom, które wykonują pracę siedzącą bądź stojącą, często przenoszą ciężkie materiały bądź w inny sposób narażają kręgosłup.

Co robimy?
Podczas zajęć przeprowadzamy ćwiczenia rozluźniające, mobilizujące, wzmacniające, równoważne oraz rozciągające. Podczas poszczególnych aktywności korzystamy z różnego rodzaju sprzętu, dzięki czemu zajęcia są bardzo atrakcyjne. W trakcie treningu uczymy naszych uczestników zasad prawidłowego oddychania, co niejako wymusza przyjęcie prawidłowej postawy.

Jakie korzyści można osiągnąć?
Zajęcia „Zdrowy kręgosłup” mają na celu redukcję bólu pleców i karku. Jego eliminacja pozwala osiągnąć większą satysfakcję i czerpać radość z życia. Zwiększa aktywność ruchową. Zajęcia poprawiają postawę i wykształcają nawyk jej utrzymania.

Aktywna Mama

To zajęcia typu body mind przy spokojnej muzyce. Wykorzystanie elementów pilates i strechingu przeplatane ćwiczeniami oddechowymi. Sa to ćwiczenia wzmacniające z obciążeniem własnego ciała oraz z przyborami (piłki, taśmy).Regularne ćwiczenia pomagają rozładować napięcie związane z huśtawką nastrojów jak również przygotują ciało przyszłych mam do porodu i pozwolą szybko wrócić do formy. Adresowane są do przyszłych mam od drugiego trymestru.

Wymagane jest zaświadczenie od lekarza ginekologa o braku przeciwwskazań do aktywności.

Szkoła Pleców

Autorski zestaw ćwiczeń i zachowań w życiu codziennym zabezpieczający postawę ciała przed deformacją i bólami. Szkoła kształci zachowania chroniące kręgosłup, jego układ mięśniowo – więzadłowo – stawowy oraz nerwowy przed przeciążeniami.
Regularne ćwiczenia przywracają balans napięcia, siły i elastyczności tej okolicy oraz całego aparatu ruchu. Ćwiczenia są prowadzone w pozycjach niskich.

Cel: profilaktyka i łagodzenie dolegliwości, zajęcia mają charakter autorski i prowadzone są przez Mariana Listkowskiego

NTM – trenig mięśni dna miednicy

Jesteśmy jedynym klubem w Łodzi prowadzącym specjalistyczny Trening mięśni dna miednicy.
Ćwiczenia kształcą zachowania chroniące mięśnie dna miednicy przed osłabieniem powodującym powstawanie problemów urogenitalnych u kobiet i mężczyzn. Stosując kierowany ruch przywraca siłę i sprawność mięśni dna miednicy oraz układów synergistycznych u osób już dotkniętych tą przypadłością w szerokim zakresie przypadków. Skuteczność ćwiczeń usprawniających mięśnie dna miednicy jest zaskakująco wysoka a ich efekty w większości przypadków bardzo trwałe.

Cel: przygotowanie i nauczenie odpowiednich mięśni reagowania adekwatnie do sytuacji. Stosowane ćwiczenia zapobiegają opuszczaniu się narządów dolnej części jamy brzusznej, powstawaniu przepukliny pachwinowej, nietrzymaniu moczu, ponadto u mężczyzn chronią przed powiększeniem prostaty i przykrymi konsekwencjami tego schorzenia.

Body Ball

Trening z wykorzystaniem piłek o różnej średnicy. Wykonuje się ćwiczenia na wszystkie grupy mięśniowe, polecany jest również dla osób, które mają problemy z kręgosłupem.

Ten rodzaj zajęć nie bez powodu zaliczany jest do ćwiczeń ogólnorozwojowych. Trening z piłką polega nie tylko na wykonywaniu konkretnych ćwiczeń, dla także pozwala poprawić poczucie równowagi oraz zwiększenia stabilności ciała. Zajęcia body mind pozwalają umysłowi odpocząć od codziennych obowiązków oraz wzmocnić wszystkie grupy mięśniowe, wykonując różne ćwiczenia: siłowe, izometryczne oraz równoważne.

Choć może brzmieć to nieco skomplikowanie, w rzeczywistości trening z piłką jest po prostu relaksem i gimnastyką jednocześnie. Z uwagi na powyższe dedykowany jest wszystkim osobom niezależnie od płci, wieku, zaawansowania czy kondycji fizycznej. Nie jest tutaj istotna sprawność czy umiejętności, ponieważ piłka pozwala wykonywać ćwiczenia nawet przez kobiety w ciąży czy osoby w podeszłym wieku. Co istotne, trening body mind z piłką jest polecany także osobom z wszelkiego rodzaju problemami z kręgosłupem – ćwiczenia pozwolą mu odpocząć i zadbać o jego odpowiednią elastyczność oraz wzmocnienie.

Cel: wzmocnienie wszystkich partii ciała

Body Wellness

To bardzo ciekawa kompozycja ćwiczeń wzmacniających i rozciągających. Udowadnia,
że otaczający nas świat, nasza fantazja i ciało są ze sobą blisko spokrewnione. To nie tylko dobry trening, ale też relaks przy spokojnej, kojącej muzyce. Wzmacnia gorset mięśni posturalnych – grzbiet, brzuch, nogi. Świadomy ruch w połączeniu z odpowiednią techniką oddychania.

Cel: wzmocnienie wszystkich partii mięśni, uelastycznienie mięśni i ścięgien

Stretching

Zajęcia poświęcone rozciąganiu wszystkich mięśni. Dzięki tym zajęciom Twoje ciało stanie się bardziej elastyczne, zwiększy się ruchomość stawów, a ciało zostanie przygotowane do efektywnego wykonywania ćwiczeń na innych zajęciach. Stretching wspaniale likwiduje przykurcze mięśniowe, które mogą być spowodowane np. siedzącym trybem pracy. Zajęcia dla wszystkich połączone z relaksacją i wyciszeniem.

Cel: uelastycznienie mięsni i ścięgien, praca nad oddechem, wyciszenie, wydłużenie sylwetki

Spokojne, wyciszające, a jednocześnie skuteczne i efektywne

Zajęcia body mind! Zapisz się już dziś.