Strona główna / Nasze usługi / Fitness & zajęcia autorskie / Spalające tkankę tłuszczową

Zajęcia fitness dotyczące zdrowego kręgosłupa

Fitness

Czy to praca fizyczna, czy też biurowa – każda z nich w pewnym momencie może dać nieprzyjemne konsekwencje w postaci bólu kręgosłupa. W wyniku długotrwałego siedzenia przy komputerze zmniejsza się ponadto mobilność ciała. Zmienia się także postura. To właśnie dlatego regularna, właściwa aktywność fizyczna jest tak ważna. Systematyczne wykonywanie ćwiczeń przygotowanych z myślą o naszych plecach może w dużym stopniu wpłynąć na ich dobrą kondycję i przyczynić się do zniwelowania bólu bądź dyskomfortu. Dzięki nim wzmacniamy mięśnie i wpieramy utrzymanie prawidłowej postawy ciała. W naszym Centrum przygotowaliśmy więc autorski program fitness, z którego mogą skorzystać wszyscy zmagający się z bólem.

Zajęcia fitness dotyczące kręgosłupa

Podczas naszych zajęć ćwiczenia na plecy wykonywane są zwykle w tzw. pozycjach niskich, na przykład leżącej lub siedzącej. Polegają głównie na rozciąganiu poszczególnych jego części, uelastycznieniu i wzmocnieniu mięśni, a przez to – zapobieganiu wystąpienia dyskomfortu.

Ćwiczenia kręgosłupa polecane są osobom, które narzekają na bóle wynikające z trybu życia i nieprawidłowej aktywności fizycznej. Mogą też jednak być sposobem na zapobieganie schorzeniom kręgosłupa oraz radzenie sobie z ich skutkami. W takich przypadkach zawsze konieczna jest konsultacja ze specjalistą, który dobierze odpowiednie zajęcia fitness i ewentualnie odradzi pozycje, które mogłyby mieć niepożądane skutki.

Zdrowe plecy – dodatkowe porady

Na zajęciach prowadzonych w naszym Centrum poznacie Państwo nie tylko szereg autorskich ćwiczeń i pozycji – doradzimy również w sprawie tego, jak o plecy dbać na porządku dziennym. Na zdrowie kręgosłupa, wzmocnienie mięśni i zapobiegnięcie bólom wpływ mają nasze codzienne zachowania: właściwa postura podczas siedzenia, poprawne schylanie się i temu podobne czynności. O plecy można więc dbać również poza salą fitness.

Jesteście Państwo zainteresowani uczestnictwem w zajęciach fitness? Jeśli tak, serdecznie zapraszamy do zakładki „Kontakt”. Znajdziecie tam formularz online oraz numery telefonów do naszego Centrum.

Szczupłe zadbane ciało to Twój cel?

Nie odkładaj go na później! Zapisz się na zajęcia jeszcze dziś.