Zdrowie Strona główna / Nasze usługi / Zdrowie / Ginekologia

Ginekologia

Zdrowie

Układ płciowy to jeden z najważniejszych elementów organizmu każdej kobiety. To w nim zachodzą wszelkiego rodzaju zmiany związane z dojrzewaniem oraz ciążą. Lekarzem, który zajmuje się profilaktyką i leczeniem chorób związanych z tym układem, jest ginekolog. Pomoc tego specjalisty konieczna jest również w sytuacjach związanych z planowaniem rodziny, leczeniem niepłodności, nieregularnym lub bolesnym miesiączkowaniem oraz stosowaniem antykoncepcji. Wizyta u lekarza wiąże się z wywiadem, w czasie którego pacjentka informuje lekarza m.in. o dacie ostatniej miesiączki, aktywności seksualnej a także chorobach występujących w rodzinie. Po rozmowie następuje zwykle badanie. Oprócz standardowych badań ginekolog zajmuje się także przeprowadzaniem badań specjalistycznych – cytologii, rozmazu mikrobiologicznego czy USG.

Działalność nasza w obszarze ginekologii i położnictwa oparta jest na kompleksowej opiece nad kobietą w każdej fazie jej życia.

Nasza oferta

  • konsultacje lekarzy specjalistów II stopnia oraz doktorów nauk medycznych

W trakcie konsultacji każda kobieta w zależności od indywidualnych potrzeb zostanie poinformowana o:

  • problematyce związanej z występowaniem raka sutka i raka szyjki macicy
  • możliwościach z zakresu antykoncepcji i indywidualnego doboru odpowiedniej metody
  • problemów wynikających z osiągnięcia wieku menopauzalnego ( w tym stosowania hormonalnej terapii zastępczej – HTZ)

Badanie ginekologiczne poszerzone jest o badanie piersi oraz instruktarz. Ponadto w trakcie badania istnieje możliwość wykonania badań dodatkowych tj. cytologia i mikrobiologia

Bardzo serdecznie zapraszamy również kobiety planujące powiększenie rodziny i kobiety ciężarne, którym zapewniamy możliwość monitorowania zdrowia swojego i dziecka w tym szczególnym czasie.

Ginekolodzy

Lek. med. Alina Rymarczyk
Wizyty prywatne

Godziny przyjęć pacjentów:
Wtorek 14.00-18.00

Dr n. med. Urszula Bartodziej
Wizyty prywatne

Godziny przyjęć pacjentów:
Czwartek 17.00-19.00

Dowiedz się więcej i umów się na wizytę!