Ginekologia

Zdrowie

Układ płciowy to jeden z najważniejszych elementów organizmu każdej kobiety. To w nim zachodzą wszelkiego rodzaju zmiany związane z dojrzewaniem oraz ciążą. Lekarzem, który zajmuje się profilaktyką i leczeniem chorób związanych z tym układem, jest ginekolog. Pomoc tego specjalisty konieczna jest również w sytuacjach związanych z planowaniem rodziny, leczeniem niepłodności, nieregularnym lub bolesnym miesiączkowaniem oraz stosowaniem antykoncepcji. Wizyta u lekarza wiąże się z wywiadem, w czasie którego pacjentka informuje lekarza m.in. o dacie ostatniej miesiączki, aktywności seksualnej, a także chorobach występujących w rodzinie. Po rozmowie następuje zwykle badanie. Oprócz standardowych badań ginekolog zajmuje się także przeprowadzaniem badań specjalistycznych – cytologii, rozmazu mikrobiologicznego czy USG.

 Nasza działalność w obszarze ginekologii i położnictwa oparta jest na kompleksowej opiece nad kobietą w każdej fazie jej życia.

Nasza oferta obejmuje

 • konsultacje lekarzy specjalistów II stopnia oraz doktorów nauk medycznych – w trakcie konsultacji każda kobieta w zależności od indywidualnych potrzeb zostanie poinformowana o:
  • problematyce związanej z występowaniem raka sutka i raka szyjki macicy
  • możliwościach z zakresu antykoncepcji i indywidualnego doboru odpowiedniej metody
  • problemów wynikających z osiągnięcia wieku menopauzalnego ( w tym stosowania hormonalnej terapii zastępczej – HTZ)
 • badanie ginekologiczne poszerzone o badanie piersi oraz instrukcję jego samodzielnego przeprowadzania – ponadto w trakcie badania istnieje możliwość wykonania badań dodatkowych tj. cytologia i mikrobiologia.

Oferta skierowana jest do kobiet w każdym wieku – zarówno nastolatek, jak i kobiet dojrzałych. Należy pamiętać, że regularne badania ginekologiczne pozwolą na wczesne wykrycie zmian, co daje duże szanse na zahamowanie rozwoju choroby w początkowym stadium.

Zalecane jest wykonywanie okresowych badań ginekologicznych minimum 1 raz w roku. Obejmuje ono wywiad pozwalający na określenie ogólnego stanu zdrowia oraz czynników ryzyka wystąpienia chorób (np. obciążenie genetyczne, długotrwałe przyjmowanie leków hormonalnych, nadwaga, nałogi), a także dokładne badania lekarskie. Jest to:

 • pomiar ciśnienia
 • badanie piersi oraz węzłów chłonnych
 • badanie ginekologiczne – we wzierniku oraz dwuręczne zestawione (pozwalają na ocenę stanu poszczególnych narządów, a także pobranie wymazu np. do badań cytologicznych).

W przypadku wykrycia nieprawidłowości zostaje podjęte leczenie lub też lekarz zleca wykonanie dodatkowych badań jak np. mammografia, badania krwi, USG narządu rodnego i inne.

Na konsultacje i badania zapraszamy również kobiety planujące powiększenie rodziny i kobiety ciężarne, którym zapewniamy możliwość monitorowania zdrowia swojego i dziecka w tym szczególnym czasie. Zapewniamy nie tylko diagnostykę oraz leczenie, ale także poradnictwo w zakresie antykoncepcji czy też ginekologii dziecięcej.

Ginekolodzy

Lek. med. Alina Rymarczyk
Wizyty prywatne

Godziny przyjęć pacjentów:
Wtorek 14.00-18.00

Dr n. med. Urszula Bartodziej
Wizyty prywatne

Godziny przyjęć pacjentów:
Czwartek 17.00-19.00

Dowiedz się więcej i umów się na wizytę!