Usuwanie zmarszczek

Medycyna-estetyczna

Jedna z metod usuwania zmarszczek polega na blokowaniu połączeń nerwowo-mięśniowych powodując częściowe lub całkowite rozluźnienie mięśni. Efekt ten występuje w promieniu 1-2 cm od miejsca wstrzyknięcia i ma charakter przemijający. Kliniczne zastosowanie ma toksyna A. Wykorzystuje się ją do leczenia np. zeza, połowiczego kurczu twarzy, w leczeniu drżenia . Ma również zastosowanie w kosmetologii estetycznej – do usuwania zmarszczek. Najlepsze wyniki osiąga się w leczeniu zmarszczek związanych z wyrażaniem emocji tj. zmarszczek pionowych i poziomych czoła oraz w okolicy kąta zewnętrznego oczu tzw. kurzych łapek. Coraz powszechniej stosowana jest w celu wygładzenia linii szyi oraz unoszenia brwi co nadaje im młodszy wygląd i łagodzi wyraz oczu. Nie nadaje się natomiast do leczenia zmarszczek statycznych związanych z utratą elastyczności skóry.

Na czym polega zabieg?

Bardzo małą ilość preparatu rozpuszcza się w roztworze soli fizjologicznej i bardzo precyzyjnie wstrzykuje do mięśnia bezpośrednio pod skórą. Ból związany ze wstrzyknięciami jest minimalny. Zabieg trwa około 15 minut w zależności od liczby leczonych miejsc. Preparat zaczyna działać po 2-3 dniach od wstrzyknięcia a pełen efekt leczenia może być widoczny dopiero po 7-14 dniach. W tym czasie znacznie osłabia się odruch marszczenia a skóra jest gładka jeszcze długo po zaprzestaniu działania preparatu.

Przeciwwskazaniem do zabiegu jest:

• myastenia gravis
• ciąża oraz okres laktacji;
• stosowanie antybiotyków aminoglikozydowych;
• stosowanie aspiryny oraz innych środków zmniejszających krzepliwość krwi

Możliwe objawy niepożądane po podaniu botuliny zdarzają się nie częściej niż w 3 % przypadków i są to:

• miejscowe krwawienie
• osłabienie innych mięśni (możliwe opadnięcie powieki, opadnięcie kącika ust)

Są one krótkotrwałe i nie wymagają żadnego postępowania terapeutycznego.

Większość doniesień potwierdza ze wieloletnie stosowanie botuliny w celach kosmetycznych nie prowadzi do zaniku i degeneracji mięśni oraz nie ma negatywnego wpływu na zdrowie osób poddających się tego typu zabiegom. Rozluźnienie mięśni prowadzi do wygładzenia głębokich zmarszczek i zapobiega powstawaniu nowych w przypadku nadmiernego marszczenia. Efekt leczenia zanika stopniowo.

Cena zabiegu od 500,00 PLN

Dowiedz się więcej i umów wizytę już dziś