Skleroterapia – usuwanie pajączków na nogach

Medycyna-estetyczna

Popękane lub rozszerzone naczynka żylne skóry stanowią ogromny problem kosmetyczny dla wielu kobiet. Mają niebieski lub czerwony kolor i najczęściej umiejscawiają się na bocznych powierzchniach ud i podudzi, na twarzy. Najczęstszą przyczyną ich powstawania są uwarunkowania genetyczne. Rozszerzenia żylne mogą pojawić się w różnym wieku. Zmiany nasilają się pod wpływem długotrwałych kąpieli słonecznych, sauny, solarium, kąpieli w gorącej wodzie. Mogą pojawić się także w trakcie ciąży.

Na czym polega zabieg?
Skleroterapia to wywołanie odczynu zapalnego śródbłonka naczynia żylnego celem zamknięcia jego światła i zlikwidowania przepływu. Większość rozszerzonych żył można usunąć przy pomocy skleroterapii – zabiegu estetycznego bez cięcia i blizn. Odczyn zapalny uzyskuje się przez podrażnienie błony wewnętrznej żyły wstrzykniętym środkiem drażniącym, który obkurcza zamykaną żyłę o 2/3 jej przekroju. W świetle tak podrażnionego i obkurczonego naczynia wytwarza się skrzeplina, która ulega zwłóknieniu i bliznowaceniu. Zabieg skleroterapii wymaga dużej precyzji ze strony wykonującego go lekarza. W naszej placówce jest wykonywany przez dermatologa w warunkach ambulatoryjnych. Po zabiegu pacjent wraca do domu, do swoich codziennych czynności.

Wskazania:

  • teleangiektazje
  • poszerzone żyły siatkowate

Przeciwwskazania:

  • niedokrwienie kończyn dolnych,
  • ciąża i karmienie piersią,
  • przebyte i aktywne zmiany zakrzepowo-zatorowe,
  • nadwrażliwość na etoksysklerol,
  • zatorowość płucna,
  • stan zapalny skóry w obrębie miejsca wykonywania skleroterapii,
  • ciężkie choroby układowe,
  • świeża opalenizna.

Postępowanie po zabiegu:
bezpośrednio po zabiegu skleroterapii zaleca się założenie wyrobów uciskowych (bandaż, rajstopy uciskowe), które nosić należy 7-14 dni. W przypadku dolegliwości bólowych należy stosować zimne okłady oraz paracetamol.

Po zabiegu skleroterapii pacjent zachowuje pełną sprawność i aktywność ruchową. Nie ma potrzeby hospitalizacji. Jedynym ograniczeniem jest zakaz przegrzewania nóg (gorące kąpiele, sauna, nasłonecznienie, solarium) oraz wysiłek sportowy. Po zabiegu w okolicy obliterowanych żyłek powstają nieznaczne zaczerwienienia i obrzęki, ustępujące po kilku minutach lub godzinach. Występujące w miejscu zamykanych naczyń przebarwienia wraz z upływem czasu znikają zupełnie.

Cena zabiegu 300 PLN

Aby uzyskać więcej informacji skontaktuj się z nami

Jesteśmy do Twojej dyspozycji!