Strona główna / Nasze usługi / Medycyna estetyczna / Leczenie nadpotliwości

Leczenie nadpotliwości

Medycyna-estetyczna

Nadmierna potliwość jest problemem nie tylko estetycznym ale i psychospołecznym. Patologiczna potliwość dłoni, stóp i dołów pachowych często uniemożliwia wykonywanie pewnych zawodów związanych z bezpośrednim kontaktem z innymi ludźmi. Najczęściej hiperhydrozą dotknięte są dłonie rąk, podeszwy stóp (60% pacjentów) oraz doły pachowe (30-40% pacjentów). Obserwuje się tez wzmożoną potliwość ogólną, a także potliwość czoła i górnej wargi.

Jedną z metod leczenia obok antyperspirantów, jontoforezy i zabiegów chirurgicznych są iniekcje z preparatów powodujących hamowanie wydzielania potu. Metoda ta jest skuteczna i małoinwazyjna, która z powodzeniem może być stosowana u większości pacjentów.  

Zabieg polega na śródskórnym ostrzykiwaniu preparatem okolic dotkniętych wzmożoną potliwością. Poprzedzony jest próbą Minora, polegającą na nałożeniu jodku potasu i skrobi na skórę. W warunkach dużej wilgotności dochodzi do reakcji barwnej co wskazuje powierzchnię, na której należy wykonać iniekcję. Wstrzyknięcia wykonuje się co 1-1,5 cm w obrębie oznaczonego obszaru. Pierwsze efekty widać po 7 dniach.

Metoda ta charakteryzuje się mało istotnymi działaniami niepożądanymi takimi jak przejściowe zmniejszenie czucia powierzchniowego oraz zaburzenie wykonywania precyzyjnych ruchów rąk.

Cena zabiegu od 1.500,00 PLN

Potrzebujesz dowiedzieć się więcej?

Chcesz umówić się na wizytę? Skontaktuj się z nami