Dietetyka

Dietetyka

ZAREZERWUJ WIZYTĘ:

 +48 600 030 310

+48 42 256 87 87

+48 42 650-009-00 

Zapewniamy dostęp do najlepszych specjalistów w dziedzinie prawidłowego żywienia i odchudzania. Zajmujemy się poradnictwem żywieniowym oraz dietoterapią chorób, w leczeniu których żywienie odgrywa nieodzowną rolę. Odpowiednio ustalony plan odżywiania, dostosowany do konkretnej choroby czy schorzenia, pomaga wyeliminować jego przyczyny i przywrócić zdrowie oraz dobre samopoczucie. W kuracjach na odchudzanie i poprawę zdrowia nie stosujemy suplementów diety, a jadłospisy układamy tak, aby posiłki nie zajmowały wiele czasu w przygotowaniu, były proste, smaczne i bogate we wszystkie niezbędne składniki odżywcze.

Dietoterapia – pierwsza wizyta
Przystąpienie do dietoterapii rozpoczyna się od wykonania badania zwanego analizą składu ciała, podczas którego stosuje się urządzenie wytwarzające prąd o niewielkiej częstotliwości. Badanie jest zupełnie bezbolesne i w pełni bezpieczne. Wskazuje między innymi na procentową zawartość tkanki tłuszczowej w organizmie, masę mięśni, kości czy ilość zatrzymanej wody. Następnie dietetyk opracowuje specjalny plan żywieniowy, uwzględniający indywidualne zapotrzebowanie pacjenta na dane składniki odżywcze. Sporządzone menu powinno być zdrowe, bezpieczne i odpowiadające upodobaniom żywieniowym pacjenta. Może zostać skorygowane podczas wizyt kontrolnych, które pozwalają określić, jak przebiega terapia i czy przynosi oczekiwane przez pacjenta skutki.

Terapia zostaje zakończona w momencie osiągnięcia założonego celu i przywrócenia dobrego stanu zdrowia i odpowiedniej kondycji. Znakomicie wspomaga odchudzanie. To co jemy, w bardzo dużym stopniu wpływa na nasze samopoczucie i zdrowie. Eliminując bądź zwiększając spożywanie określonych produktów, możemy w ciągu kilku dni poprawić wyniki swoich badań.

Zakres usług poradni dietetycznej

  • konsultacje z dietetykiem w zakresie racjonalnego odżywiania oraz dietoterapię chorób, w leczeniu których żywienie odgrywa kluczową rolę, m.in. cukrzycy, nadciśnieniu tętniczym, hiperlipidemii, miażdżycy, chorobach układu krążenia, chorobach nerek, niedoczynności i nadczynności tarczycy, schorzeniach wątroby, chorobach wrzodowych, zaparciach, chorobie refluksowej, zespole nadwrażliwości jelita grubego, celiakii, nietolerancjach i alergiach pokarmowych oraz chorobach nowotworowych u dorosłych,
  • porady żywieniowe oraz komponowanie jadłospisów dietetycznych dla mam, tych przyszłych jak i tych obecnych, kobiet w okresie ciąży i laktacji,
  • konsultacje dietetyczne oraz układanie jadłospisów dla osób aktywnych fizycznie oraz sportowców,
  • leczenie nadwagi i otyłości u dzieci i dorosłych metodą niefarmakologiczną, za pomocą indywidualnych jadłospisów odchudzających,
  • profesjonalną analizę składu ciała (pomiar zawartości tkanki tłuszczowej i mięśniowej, masy kości oraz ilości wody w organizmie, poziomu tkanki wisceralnej oraz wieku metabolicznego),
  • obliczanie wskaźnika masy ciała BMI i określenie typu budowy/otyłości – wskaźnik WHR
  • przedstawianie dokładnej metodyki planowania każdej diety z uwzględnieniem zapotrzebowania energetycznego, ustaleniem poziomu energetycznego konkretnej diety oraz zapotrzebowaniem na białka, tłuszcze i węglowodany,
  • TESTY NIETOLERANCJI POKARMOWEJ – CZYTAJ WIĘCEJ

 

Nasz zespół specjalistów

Dietetyk  mgr Marta Gawrońska

Grafik konsultacji (parter, pok. 14 – konsultacyjny): 
pon. 9-17,   wt. 10-19,   śr. 9-16,   czw. 11-19,   pt. 9-17

Umawianie wizyt: 

+48 600 030 310   +48 42 256 87 87   +48 42 689 94 40   

Ukończyłam Dietetykę na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi.U swoich pacjentów zwiększam świadomość na temat zdrowego odżywiania. Pokazuję jakie korzyści mogą osiągnąć odżywiając się zdrowo.Podchodzę do pacjenta indywidualnie i dążę aby zmiana nawyków żywieniowych nie była chwilową dietą, a elementem stylu życia. 

Układam programy żywieniowe dla pacjentów chcących zredukować masę ciała oraz w jednostkach chorobowych.

Dietetyk mgr Monika Papuga-Sobczak

aktualnie przebywa na urlopie wychowawczym

Grafik konsultacji (parter, pok. 14 – konsultacyjny):
Poniedziałek-Piątek: 7:30-15:30
m.papuga@nowa-europa.pl
Umawianie wizyt: +48 600030310 lub +42 2568787

Jestem absolwentką dietetyki oraz zdrowia publicznego o specjalności organizacja i zarządzanie w ochronie zdrowia na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Łącząc swoją pasję ze zdobytą wiedzą i doświadczeniem udzielam konsultacji w zakresie prawidłowego żywienia dorosłych i dzieci. Układam indywidualne jadłospisy dla pacjentów z nadwagą, otyłością czy niedowagą, a także pomagam osobom zmagającym się z różnymi jednostkami chorobowymi. Szczególną uwagę poświęcam swoim małym podopiecznym. Dbam o właściwe odżywianie najmłodszych, a także pomagam rodzicom walczyć z problemami żywieniowymi ich pociech. Macierzyństwo pozwoliło mi również w praktyce poznać problemy dietetyczne kobiety ciężarnej i karmiącej. Nie są mi obce kwestie rozszerzania diety malucha i grymasy podczas jedzenia. Swoje kwalifikacje podnoszę uczestnicząc w specjalistycznych szkoleniach i kursach. Dzięki temu nie tylko wzbogacam i ugruntowuję wiadomości nt. racjonalnego żywienia, ale przede wszystkim zmieniam się na lepsze dla Was!

W kontaktach z pacjentem liczę na otwartość, współpracę w dążeniu do wspólnie wyznaczonego celu, a także systematyczność.

Dlaczego warto skorzystać z usług dietetyka?

Przede wszystkim warto pamiętać o tym, że nasze odżywianie ma bardzo duży wpływ na nasze zdrowie, samopoczucie, a także urodę. Zanim jednak zaczniemy na własną rękę układać jadłospisy oraz wyszukiwać informacje na temat zdrowego jedzenia w Internecie, warto pomyśleć o wizycie u naszego dietetyka.

Dobry specjalista od spraw odżywiania nie tylko pomaga pacjentowi zrzucić dodatkowe kilogramy. W pierwszej kolejności diagnozuje on potencjalne schorzenia czy dolegliwości żywieniowo zależne i zaleca terapię za pomocą odpowiednio dobranego jadłospisu. Ponadto jego zadaniem jest nauczanie pacjenta zasad dotyczących zdrowego, racjonalnego odżywiania i pomoc w wykształceniu prawidłowych nawyków żywieniowych. To dzięki temu między innymi osoby korzystające z porad naszych doświadczonych dietetyków wiedzą, jak stosować zasady profilaktyki żywieniowej i jak unikać niesławnego efektu jo-jo.

Czym różnią się samodzielnie układane diety od profesjonalnych jadłospisów?

Obecnie w Internecie znaleźć można dziesiątki gotowych diet, a także porad dotyczących odchudzania oraz zdrowego żywienia. Nie wszystkim jednak należy wierzyć. Każdy jadłospis powinien być bowiem odpowiednio dostosowany do kondycji organizmu danego pacjenta. Dlatego wykwalifikowani dietetycy z naszej poradni uwzględniają zapotrzebowania oraz stan zdrowia każdej odwiedzającej ich osoby, układając indywidualny jadłospis oparty przede wszystkim na odpowiednim doborze określonych produktów i składników odżywczych.

Naszym celem jest nie tylko osiągnięcie ustalonego wspólnie z pacjentem celu. Poprzez wdrażanie profesjonalnego jadłospisu pragniemy edukować i wspierać osoby korzystające z naszych usług w zakresie stosowania zdrowych nawyków żywieniowych również po zakończeniu terapii.

Jakie są pozytywne efekty odchudzania pod opieką dietetyka?

Dietoterapia w naszej poradni składa się nie tylko z analizy składu ciała i ułożenia jadłospisu. Niezwykle ważne są również wizyty kontrolne. To właśnie dzięki nim jesteśmy w stanie monitorować postępy pacjenta, a także wspierać go i motywować do osiągnięcia ustalonego celu.

Dzięki nauce zasad dotyczących racjonalnego żywienia osoba kończąca terapię wie, jak przygotowywać posiłki, które będą nie tylko zdrowe, ale również smaczne. Dieta bowiem kojarzy się często z głodówką lub jedzeniem pozbawionym smaku, co jest błędnym założeniem. Ponadto profesjonalny plan żywieniowy to dla pacjenta nie tylko gwarancja zrzucenia dodatkowych kilogramów, ale także ważne wsparcie dla zdrowia mentalnego i emocjonalnego.

Zdrowe odżywianie jest kluczem do sukcesu!

Skorzystaj z wiedzy i doświadczenia naszych lekarzy i ciesz się doskonałym zdrowiem i piękną sylwetką!