Dietetyka

Dietetyka

ZAREZERWUJ WIZYTĘ:

 +48 600 030 310

+48 42 256 87 87

+48 42 689 94 40   

Zapewniamy dostęp do najlepszych specjalistów w dziedzinie prawidłowego żywienia i odchudzania. Zajmujemy się poradnictwem żywieniowym oraz dietoterapią chorób, w leczeniu których żywienie odgrywa nieodzowną rolę. Odpowiednio ustalony plan odżywiania, dostosowany do konkretnej choroby czy schorzenia, pomaga wyeliminować jego przyczyny i przywrócić zdrowie oraz dobre samopoczucie. W kuracjach na odchudzanie i poprawę zdrowia nie stosujemy suplementów diety, a jadłospisy układamy tak, aby posiłki nie zajmowały wiele czasu w przygotowaniu, były proste, smaczne i bogate we wszystkie niezbędne składniki odżywcze.

Dietoterapia – pierwsza wizyta
Przystąpienie do dietoterapii rozpoczyna się od wykonania badania zwanego analizą składu ciała, podczas którego stosuje się urządzenie wytwarzające prąd o niewielkiej częstotliwości. Badanie jest zupełnie bezbolesne i w pełni bezpieczne. Wskazuje między innymi na procentową zawartość tkanki tłuszczowej w organizmie, masę mięśni, kości czy ilość zatrzymanej wody. Następnie dietetyk opracowuje specjalny plan żywieniowy, uwzględniający indywidualne zapotrzebowanie pacjenta na dane składniki odżywcze. Sporządzone menu powinno być zdrowe, bezpieczne i odpowiadające upodobaniom żywieniowym pacjenta. Może zostać skorygowane podczas wizyt kontrolnych, które pozwalają określić, jak przebiega terapia i czy przynosi oczekiwane przez pacjenta skutki.

Terapia zostaje zakończona w momencie osiągnięcia założonego celu i przywrócenia dobrego stanu zdrowia i odpowiedniej kondycji. Znakomicie wspomaga odchudzanie. To co jemy, w bardzo dużym stopniu wpływa na nasze samopoczucie i zdrowie. Eliminując bądź zwiększając spożywanie określonych produktów, możemy w ciągu kilku dni poprawić wyniki swoich badań.

Zakres usług poradni dietetycznej

  • konsultacje z dietetykiem w zakresie racjonalnego odżywiania oraz dietoterapię chorób, w leczeniu których żywienie odgrywa kluczową rolę, m.in. cukrzycy, nadciśnieniu tętniczym, hiperlipidemii, miażdżycy, chorobach układu krążenia, chorobach nerek, niedoczynności i nadczynności tarczycy, schorzeniach wątroby, chorobach wrzodowych, zaparciach, chorobie refluksowej, zespole nadwrażliwości jelita grubego, celiakii, nietolerancjach i alergiach pokarmowych oraz chorobach nowotworowych u dorosłych,
  • porady żywieniowe oraz komponowanie jadłospisów dietetycznych dla mam, tych przyszłych jak i tych obecnych, kobiet w okresie ciąży i laktacji,
  • konsultacje dietetyczne oraz układanie jadłospisów dla osób aktywnych fizycznie oraz sportowców,
  • leczenie nadwagi i otyłości u dzieci i dorosłych metodą niefarmakologiczną, za pomocą indywidualnych jadłospisów odchudzających,
  • profesjonalną analizę składu ciała (pomiar zawartości tkanki tłuszczowej i mięśniowej, masy kości oraz ilości wody w organizmie, poziomu tkanki wisceralnej oraz wieku metabolicznego),
  • obliczanie wskaźnika masy ciała BMI i określenie typu budowy/otyłości – wskaźnik WHR
  • przedstawianie dokładnej metodyki planowania każdej diety z uwzględnieniem zapotrzebowania energetycznego, ustaleniem poziomu energetycznego konkretnej diety oraz zapotrzebowaniem na białka, tłuszcze i węglowodany,
  • TESTY NIETOLERANCJI POKARMOWEJ – CZYTAJ WIĘCEJ

 

Nasz zespół specjalistów

Dietetyk  mgr Marta Gawrońska

Grafik konsultacji (parter, pok. 14 – konsultacyjny): 
pon. 9-17,   wt. 10-19,   śr. 9-16,   czw. 11-19,   pt. 9-17

Umawianie wizyt: 

+48 600 030 310   +48 42 256 87 87   +48 42 689 94 40   

Ukończyłam Dietetykę na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi.U swoich pacjentów zwiększam świadomość na temat zdrowego odżywiania. Pokazuję jakie korzyści mogą osiągnąć odżywiając się zdrowo.Podchodzę do pacjenta indywidualnie i dążę aby zmiana nawyków żywieniowych nie była chwilową dietą, a elementem stylu życia. 

Układam programy żywieniowe dla pacjentów chcących zredukować masę ciała oraz w jednostkach chorobowych.

Dietetyk dr Anna Rogulska

Grafik konsultacji (parter, pok. 14 – konsultacyjny): 
Wtorki w godzinach 15:00-20:00

Umawianie wizyt: +48 600030310 lub +42 2568787

Dietetyka to nie tylko mój zawód, ale również pasja, której oddaje się każdego dnia od świtu do późnych godzin wieczornych. A pomyśleć, że kiedy zdecydowałam się na dietetykę, to w planach był tylko rok akademicki, a później wymarzone studia. Z roku na rok dietetyka pochłaniała i interesowała mnie coraz bardziej, a szczególnie dietetyka kliniczna. Stąd też decyzja by po uzyskaniu tytułu magistra otworzyć przewód doktorski i tak też w 2012 roku otrzymałam długo wyczekiwany tytuł doktora.
Do każdego pacjenta, który trafia do mnie pod opiekę podchodzę holistycznie i indywidualnie. Uważam, że tak jak nie ma idealnej pary butów, która będzie odpowiednia dla wszystkich, tak nie ma jednej diety, która będzie idealna dla każdego.

Poza indywidualną pracą z pacjentem prowadzę szkolenia:
– dla dietetyków, personelu medycznego,
– warsztaty dla pacjentów,
– warsztaty dla osób zdrowych,
– warsztaty dla kobiet ciężarnych, karmiących.

Wieczorami piszę artykuły i poradniki o tematyce żywieniowej.
Jestem autorką poradników:
– „Postępowanie dietetyczne w niedożywieniu”,
– „Jedz dla dwojga, nie za dwoje”,
– „Dieta kontra rak”.

Dietetyk mgr Monika Papuga-Sobczak

Grafik konsultacji (parter, pok. 14 – konsultacyjny):
Poniedziałek-Piątek: 7:30-15:30
m.papuga@nowa-europa.pl
Umawianie wizyt: +48 600030310 lub +42 2568787

Jestem absolwentką dietetyki oraz zdrowia publicznego o specjalności organizacja i zarządzanie w ochronie zdrowia na Uniwersytecie Medycznym w Łodzi. Łącząc swoją pasję ze zdobytą wiedzą i doświadczeniem udzielam konsultacji w zakresie prawidłowego żywienia dorosłych i dzieci. Układam indywidualne jadłospisy dla pacjentów z nadwagą, otyłością czy niedowagą, a także pomagam osobom zmagającym się z różnymi jednostkami chorobowymi. Szczególną uwagę poświęcam swoim małym podopiecznym. Dbam o właściwe odżywianie najmłodszych, a także pomagam rodzicom walczyć z problemami żywieniowymi ich pociech. Macierzyństwo pozwoliło mi również w praktyce poznać problemy dietetyczne kobiety ciężarnej i karmiącej. Nie są mi obce kwestie rozszerzania diety malucha i grymasy podczas jedzenia. Swoje kwalifikacje podnoszę uczestnicząc w specjalistycznych szkoleniach i kursach. Dzięki temu nie tylko wzbogacam i ugruntowuję wiadomości nt. racjonalnego żywienia, ale przede wszystkim zmieniam się na lepsze dla Was!

W kontaktach z pacjentem liczę na otwartość, współpracę w dążeniu do wspólnie wyznaczonego celu, a także systematyczność.

Zdrowe odżywianie jest kluczem do sukcesu!

Skorzystaj z wiedzy i doświadczenia naszych lekarzy i ciesz się doskonałym zdrowiem i piękną sylwetką!