Dietetyka

Dietetyka

Masz problemy ze zdrowiem? Nadprogramowe kilogramy spędzają Ci sen z powiek? A może po prostu chcesz zacząć świadomie i zdrowo się odżywiać? W każdym z tych przypadków powinieneś odwiedzić Centrum Medycyny NOWA EUROPA w Łodzi. Tutaj czekają na Ciebie najlepsi specjaliści w dziedzinie prawidłowego żywienia i odchudzania. Naszą specjalnością jest dietetyka, a w ramach niej poradnictwo żywieniowe oraz dietoterapia chorób, w leczeniu których żywienie odgrywa nieodzowną rolę. Odpowiednio ustalony plan odżywiania, dostosowany do konkretnej choroby czy schorzenia, pomaga wyeliminować jego przyczyny i przywrócić zdrowie oraz dobre samopoczucie. W kuracjach na odchudzanie i poprawę zdrowia nie stosujemy suplementów diety, a jadłospisy układamy tak, aby posiłki nie zajmowały wiele czasu w przygotowaniu, były proste, smaczne i bogate we wszystkie niezbędne składniki odżywcze.

 

Na czym polega dietoterapia?

Przystąpienie do dietoterapii rozpoczyna się od wykonania badania zwanego analizą składu ciała, podczas którego stosuje się urządzenie wytwarzające prąd o niewielkiej częstotliwości.

 

Badanie

Badanie jest zupełnie bezbolesne i w pełni bezpieczne. Wskazuje między innymi na procentową zawartość tkanki tłuszczowej w organizmie, masę mięśni, kości czy ilość zatrzymanej wody.

 

Plan żywieniowy

Następnie dietetyk opracowuje specjalny plan żywieniowy, uwzględniający indywidualne zapotrzebowanie pacjenta na dane składniki odżywcze. Sporządzone menu powinno być zdrowe, bezpieczne i odpowiadające upodobaniom żywieniowym pacjenta. Może zostać skorygowane podczas wizyt kontrolnych, które pozwalają określić, jak przebiega terapia i czy przynosi oczekiwane przez pacjenta skutki.

 

Zakończenie

Terapia zostaje zakończona w momencie osiągnięcia założonego celu i przywrócenia dobrego stanu zdrowia i odpowiedniej kondycji. Znakomicie wspomaga odchudzanie. To co jemy, w bardzo dużym stopniu wpływa na nasze samopoczucie i zdrowie. Eliminując bądź zwiększając spożywanie określonych produktów, możemy w ciągu kilku dni poprawić wyniki swoich badań.

Zdrowe odżywianie jest kluczem do sukcesu!

Skorzystaj z wiedzy i doświadczenia naszych lekarzy i ciesz się doskonałym zdrowiem i piękną sylwetką!