Strona główna / Nasze usługi / Medycyna estetyczna / Wypełnianie zmarszczek

Wypełnianie zmarszczek – Kwas hialuronowy

Medycyna-estetyczna

Wypełniacze to bezinwazyjny sposób korekcji zmarszczek, modelowania konturów twarzy, a także zwiększania objętości warg. Stosowane preparaty (jak np. kwas hialuronowy) zawierają syntetyczne odpowiedniki naturalnie występujące w naszym organizmie, które w miarę upływu czasu ulegają degradacji, co powoduje starzenie się skóry. Aby odwrócić ten proces i odzyskać młody wygląd skóry, medycyna estetyczna oferuje w pełni bezpieczny zabieg, którego efekty utrzymują się do 12 miesięcy. Głównym zadaniem kwasu hialuronowego i innych wypełniaczy, poza dostarczeniem skórze uciekających składników, jest wiązanie wody, dzięki czemu skóra utrzymuje odpowiednie nawilżenie, napięcie i elastyczność.

Zabiegi wypełniania kwasem hialuronowym przynoszą lepsze efekty, jeśli stanowią element kompleksowej pielęgnacji z uwzględnieniem unikania czynników przyspieszających starzenie się skóry np. nadmierna ekspozycja na promieniowanie UV lub palenie tytoniu.

Zabiegi wypełniania zmarszczek stosowane są do wypełnienia:

• bruzd miedzy brwiami
• zmarszczek w kątach zewnętrznych oczu
• fałdów nosowo – wargowych
• zmarszczek w okolicy kątów ust
• pionowych bruzd wokół ust
• oraz innych zmarszczek w obrębie twarzy szyi i dekoltu, a także do korekcji konturu i powiększania ust

Przeciwwskazania do wykonywania zabiegu to:

• choroby autoimmunologiczne
• tendencja do wytwarzania blizn przerosłych
• stany zapalne skóry
• nadwrażliwość na składniki preparatu
• ciąża i laktacja

Nie zaleca się stosowania kwasu hialuronowego po wcześniejszym zastosowaniu wypełniaczy silikonowych.

Cena zabiegu od 400,00 PLN

Stosunkowo nowym zabiegiem jest wypełnianie zmarszczek preparatem na bazie hydroksyapatytu wapnia.

Jest to jeden z najbardziej oryginalnych preparatów wypełniających zmarszczki, który oprócz działania wypełniającego, służy do modelowania konturu twarzy. Dlatego stanowi doskonałą alternatywę dla zabiegów kwasem hialuronowym.

Efekty zabiegu

Efekty po zabiegu nie są natychmiastowe i utrzymują się zazwyczaj ponad rok, a u wielu pacjentów nawet ponad 2 lata. Głównym składnikiem preparatu jest hydroksyapatyt wapnia o składzie identycznym z tym, jaki występuje w ludzkich kościach i zębach. To zapewnia pełne bezpieczeństwo zabiegu.

Preparaty na bazie hydroksyapatytu wapnia mogą być stosowane do wypełniania nie tylko zmarszczek, ale i bruzd nosowo-wargowych, bródkowo-wargowych, a także do modelowania kształtu twarzy. Sprawdzą się również przy odmładzaniu powierzchni grzbietowej rąk – dzięki zabiegowi mogą odzyskać utraconą gładkość i jędrność.

Hydroksypatyt wapnia występuje naturalnie w przyrodzie, stanowi również składnik zębów oraz kości. Wstrzykiwanie jego mikrocząsteczek pod skórę powoduje stymulację produkcji włókien kolagenowych – jego cząsteczki tworzą rusztowanie, wokół którego odbywa się produkcja nowego kolagenu.

Rekonwalescencja po zabiegu

Po zabiegu pacjent nie wymaga rekonwalescencji i może powrócić do codziennej aktywności. Tak jak w przypadku wypełniania kwasem hialuronowym możliwe są przejściowe objawy niepożądane w postaci miejscowego zaczerwienienia, zasinienia, obrzęku czy też tkliwości. Dolegliwości te ustępują po 2-3 dniach.

Efekty są zależne od rodzaju skóry, wieku, a także obszaru, który został poddany ostrzykiwaniu. Zazwyczaj wystarczy jeden zabieg. Zalecana jest kontrola po upływie 3-4 miesięcy. Pozwoli ona na ocenę efektu – w razie potrzeby lekarz wykona uzupełniający zabieg dla wzmocnienia efektu odmłodzenia, modelowania czy też wygładzenia skóry.

Cena zabiegu

Cena zabiegu od 1.100,00 PLN

Dowiedz się więcej o zabiegu

Umów się na wizytę – zapraszamy!