Medycyna estetyczna Strona główna / Nasze usługi / Medycyna estetyczna / Wypełnianie zmarszczek

Wypełnianie zmarszczek

Medycyna-estetyczna

Wypełniacze to bezinwazyjny sposób korekcji zmarszczek, modelowania konturów twarzy a także zwiększania objętości warg . Charakteryzuje się on wysoką efektywnością widoczną tuż po zabiegu. Stosowane preparaty zawierają syntetyczne odpowiedniki naturalnie występujące w naszym organizmie , które w miarę upływu czasu ulegają degradacji co powoduje starzenie się skóry. Aby odwrócić ten proces i odzyskać młody wygląd skóry medycyna estetyczna oferuje w pełni bezpieczny zabieg , którego efekty utrzymują się do 12 miesięcy. Głównym zadaniem stosowanych wypełniaczy poza dostarczeniem skórze uciekających składników jest wiązanie wody ,dzięki czemu skóra utrzymuje odpowiednie nawilżenie , napięcie i elastyczność.

Zabiegi te przynoszą najlepsze efekty jeśli stanowią element kompleksowej pielęgnacji skóry z uwzględnieniem unikania czynników przyśpieszających starzenie się skóry np. nadmierna ekspozycja na promieniowanie UV lub palenie tytoniu.

Zabiegi wypełniania zmarszczek stosowane są do wypełnienia:

• bruzd miedzy brwiami
• zmarszczek w kątach zewnętrznych oczu
• fałdów nosowo – wargowych
• zmarszczek w okolicy kątów ust
• pionowych bruzd wokół ust
• oraz innych zmarszczek w obrębie twarzy szyi i dekoltu, a także do korekcji konturu i powiększania ust

Przeciwwskazania do wykonywania zabiegu to:

• choroby autoimmunologiczne
• tendencja do wytwarzania blizn przerosłych
• stany zapalne skóry
• nadwrażliwość na składniki preparatu
• ciąża i laktacja

Nie zaleca się stosowania tych preparatów po wcześniejszym zastosowaniu wypełniaczy silikonowych.

Cena zabiegu od 400,00 PLN

Stosunkowo nowym zabiegiem jest wypełnianie zmarszczek preparatem na bazie hydroksyapatytu wapnia.

Jest to jeden z najbardziej oryginalnych preparatów wypełniających zmarszczki, który oprócz działania wypełniającego, służy do modelowania konturu twarzy. Bez nadmiernego dodawania objętości zwiększa gęstość skóry, poprawia jej strukturę. 

Efekty po zabiegu nie są natychmiastowe i utrzymują się zazwyczaj ponad rok, a u wielu pacjentów nawet ponad 2 lata. Głównym składnikiem preparatu jest hydroksyapatyt wapnia o unikalnym i opatentowanym składzie, identycznym z tym, jaki występuje w ludzkich kościach i zębach. To gwarantuje pełne bezpieczeństwo zabiegu. 

Produkcja nowego kolagenu odbywa się wokół mikrocząsteczek hydroksyapatytu wapnia, które tworzą w tkankach „rusztowanie” i są swoistym czynnikiem stymulującym produkcję włókien kolagenowych. Dzięki temu skóra naturalnie się odmładza, staje się grubsza i bardziej elastyczna. Może być stosowany do wypełnienia umiarkowanych i głębokich bruzd nosowo-wargowych, bródkowo-wargowych, obszarów jarzmowych oraz poprawy kształtu i konturu twarzy, w tym także nosa. Stosuje się go również do odmładzania grzbietowej powierzchni rąk, bowiem dłonie podobnie jak twarz zdradzają upływ czasu. Na ich zewnętrznej stronie coraz wyraźniej odznaczają się naczynia i kości. Dzięki zabiegowi można odzyskać utraconą objętość. 

Zazwyczaj wystarczy jeden zabieg, ale po 3-4 miesiącach zaleca się konsultację lekarską, podczas której lekarz dokona oceny i w razie potrzeby wykona zabieg uzupełniający. Pacjenci z reguły zaraz po wypełnieniu wracają do pełnej aktywności. Możliwe objawy niepożądane takie jak obrzęk, ból, zasinienia czy zaczerwienienie, ustępują zwykle po 2-3 dniach.

Cena zabiegu od 1.100,00 PLN

Dowiedz się więcej o zabiegu

Umów się na wizytę – zapraszamy!